bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP


Panel dyskusyjny na temat ewentualnej budowy kopalni rud cynku i ołowiu

02.10.2014

Szanowni mieszkańcy Miasta i Gminy Łazy,

Ewentualna budowa kopalni rud cynku i ołowiu w rejonie zawierciańskim wciąż budzi duże zainteresowanie naszej społeczności. Wyrażane są zarówno obawy o wpływ na środowisko, jak i nadzieje na rozwój gospodarczy. W maju b.r. Rada Miejska podjęła uchwałę, iż w tak istotnej sprawie powinno zostać przeprowadzone referendum lokalne. Aby umożliwić mieszkańcom podjęcie w przyszłości racjonalnej decyzji postanowiliśmy zorganizować kilka paneli dyskusyjnych poświęconych kluczowym zagadnieniom, z udziałem zaproszonych ekspertów. Będą one otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców regionu, z możliwością zadawanie pytań poszczególnym specjalistom.

Pierwsza z dyskusji będzie się koncentrować na przepisach i procedurach umożliwiających podjęcie, prowadzenie i kontrolowanie potencjalnej działalności wydobywczej. Do udziału w panelu zaproszeni zostali i wstępnie potwierdzili swój udział przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, Wyższego Urzędu Górniczego oraz Kancelarii Prawniczej „Amadeus” z Wrocławia.

Spotkanie odbędzie się w dniu 9 października 2014 r. (czwartek) o godz. 18:00 w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 w Łazach, ul. Szkolna 2.

Serdecznie zapraszam,
Burmistrz Łaz – Maciej Kaczyński

Mapa dojazdowa


Opublikował: Marcin Wojdas
Publikacja dnia: 02.10.2014

Dokument oglądany razy: 1243
« inne aktualności